KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11898238
*
nr 1189 8238
Lasse Söderberg
(f. 1941), Sverige
Etsning, "Etat dormand", 28/135. Motivet: 23x30
Lasse Söderberg, svensk bildkonstnär född 1941.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2018
kl 18:15:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 21:01:49
1
500 kr
10/6 14:21:04
2
700 kr
10/6 14:51:29
1
900 kr
10/6 20:33:20
3
1.200 kr
10/6 22:24:43
1
1.100 kr
10/6 22:24:43
3
1.200 kr (Budbetjänt)
10/6 22:25:19
1
1.300 kr
11/6 18:10:50
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lasse söderberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
*
Lasse Söderberg
Lasse Söderberg, svensk bildkonstnär född 1941.
Läs om budbetjänten
nr 1189 8238
Lasse Söderberg
(f. 1941), Sverige
Etsning, "Etat dormand", 28/135. Motivet: 23x30
Lasse Söderberg, svensk bildkonstnär född 1941.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 21:01:49 | 1 | 500 kr |
10/6 14:21:04 | 2 | 700 kr |
10/6 14:51:29 | 1 | 900 kr |
10/6 20:33:20 | 3 | 1.200 kr |
10/6 22:24:43 | 1 | 1.100 kr |
10/6 22:24:43 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
10/6 22:25:19 | 1 | 1.300 kr |
11/6 18:10:50 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lasse söderberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19